A A A zmień czcionkę
zmień kontrast

Wieruszowski Dom Kultury

Odwiedź nas
ul. Rynek 8/9, Wieruszów 98-400
Zadzwoń do nas
tel. 62 784 10 80

Aktualności

„Świąteczne przygody Dziadka do Orzechów”.

„Świąteczne przygody Dziadka do Orzechów”.KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 

Figurka Dziadka do Orzechów jest uroczą dekoracją świąteczną, stwarzającym baśniową atmosferę świąt. Chcemy was zaprosić do konkursu literackiego, abyście puścili wodze fantazji i za pomocą dziadka opowiedzieli różne historie i przygody zimowo-świąteczne!
„Świąteczne przygody Dziadka do Orzechów” to kolejna odsłona naszego konkursu literackiego z którego powstają audiobooki. Nagraliśmy już 3, które może odsłuchać na naszej stronie: klik 

 Regulamin Konkursu Bożonarodzeniowego pn. „Świąteczne przygody Dziadka do Orzechów”.
Praca literacka.
 
1. Organizatorem konkursu jest Wieruszowski Dom Kultury (ul. Rynek 8/9, 98-400 Wieruszów).
2. Konkurs na charakter lokalny i ogranicza się do uczestników z Powiatu Wieruszowskiego.
3. Cele konkursu:
- pobudzanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży,
- kultywowanie tradycji świątecznych,
- rozwijanie zdolności literackich,
- inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form literackich,
- wymiana artystycznych doświadczeń dzięki konkursowej konfrontacji,
 4. Przedmiotem konkursu jest samodzielne napisanie pracy literackiej nawiązującej do tytułu „Świąteczne przygody Dziadka do Orzechów”. Praca ma nawiązywać do czasu Bożego Narodzenia, tradycji świątecznych, lub opowiadać o tradycjach rodzinnych itp  gdzie głównym bohaterem jest postać Dziadka do Orzechów, w postaci małego człowieczka o dużej głowie ( inspiracja balet i książka o tym samym tytule) Praca literacka może być napisana w dowolnym gatunku literackim: wiersz, bajka, opowiadanie, artykuł prasowy, wywiad itp.
5. W konkursie nie przewiduje się podziału na kategorie wiekowe.
6. Dla  dzieci w wieku przedszkolnym dopuszcza się pomoc opiekunów w zakresie zapisania tekstu,  oraz dopuszcza się składanie pracy grup przedszkolnych jako praca zbiorowa.
7. Nagrody: wybrane prace zostaną nagrodzone upominkami. Każda praca zostanie nagrodzona dyplomem.
8. Prace należy przesłać do dnia 1 grudnia 2022 drogą elektroniczną z dopiskiem „konkurs świąteczny” na adres wdk@wdkwieruszow.pl. Każda praca musi zawierać  „Imię i nazwisko uczestnika, dane kontaktowe, oraz wiek uczestnika lub nazwę grupy przedszkolnej.
 9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 5.12.2022 r na facebooku, stronie www.wdkwieruszow.pl, lokalnej prasie. Prace literackie zostaną opublikowane w formie audiobooka, e-boka.
10. Organizator decyduje, które teksty zostaną nagrane w Studio WDK. Audiobook zostanie opublikowany na facebooku, stronie WDK, Stronie Gminy Wieruszów, YouTube.
11. Uczestnik konkursu, jeśli ma takie życzenie może samodzielnie w studio WDK użyczyć głosu dla swojego tekstu.
12. Uczestnik przystępując do konkursu, wyraża zgodę na dokumentowanie jego twórczości w formie rejestracji fotograficznej i jej prezentacji na stronie WDK. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

 

Galeria

powrót