A A A zmień czcionkę
zmień kontrast

Wieruszowski Dom Kultury

Odwiedź nas
ul. Rynek 8/9, Wieruszów
Zadzwoń do nas
tel. 62 784 10 80

Aktualności

Podsumowanie lata z WDK 2020

Podsumowanie lata z WDK 2020


Naprawdę się działo tego lata. Zaproponowaliśmy mieszkańcom ponad 30 różnych wydarzeń: koncertów, warsztatów, konkursów, kina plenerowego, wycieczkę dla dzieci, projektów, imprez plenerowych.
Lato rozpoczęliśmy od wystawy ulicznej w gablocie miejskiej pt. „Chomiki, czyli zbieracze”. Przez 3 miesiące mogliśmy oglądać dziecięce zbiory zabawek z czekoladowych jajek „Kinder Niespodzianka”. Następnie starszą publiczność zaprosiliśmy na hol WDK na wystawę monideł ślubnych „Miłość wyśniona”. Obydwie wystawy cieszyły się dużym zainteresowaniem.
W sercu miasta w „Letniej Strefie Chilloutu” usłyszeliśmy 10 koncertów! Zagrali na wieruszowskim rynku: Dj Stah, Michał Krawiec, Swish, Ceglarek & Moska, B-Side, Ikarus Feel, Weronika Musiał, The Two of Us, Waiting for. 1 sierpnia odbył się również koncert patriotyczny. Na leżakach obejrzeliście 10 seansów filmowych w kinie plenerowym. Z kinem zawitaliśmy również do sołectwa Wyszanów i Kuźnica Skakawska. Dla młodzieży w Kinie Słońce odbyły się warsztaty dziennikarsko- filmowe „Kamera Akcja”, na których gościliśmy Łódzką Filmówkę i Kaję Godek.
Najmłodsi uczestniczyli w letnich warsztatach: RPG, czyli gry fabularne, Zumba Kids, malarstwo komputerowe, zajęcia plastyczne robienia z niczego- czegoś, Science For Kids. Zorganizowaliśmy dwudniowy maraton gier planszowych.
Dzieci SZTUKnięte latem rozpoczęły swoją działalność i pojechały na wycieczkę do „Doliny Skrzatów” oraz wykonały prace graficzne.
W rynku mogliśmy pobawić się na imprezach plenerowych: Retro Jarmark z lat 30 i usłyszeć koncert Sceny Kamienica, odbyła się kolejna edycja „Classic Spot- wehikuł czasu”, gdzie dom kultury był współorganizatorem już kultowej imprezy. Wydarzenie w części zrealizowano z projektu grantowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz środków własnych WDK, przy wsparciu Fundacji Młodzi Propagują Sztukę oraz Młodzi Patrioci.
Na Marianka Park zostały zorganizowane dwa wydarzenia. 15 lipca dzieci bawiły się na  dmuchańcach, tańczyły Zumbe, grały w grę miejską oraz podziwiały pokaz Magika. 13 września odbyło się „Klubowe Zakończenie Wakacji” dla młodzieży oraz ostatnie już kino plenerowe.
Nie ma działań bez dobrych układów i współprac! Przez ten czas współpracowaliśmy z „Manufakturą Smaku”, SH Gloria Victis, Festiwalem
„Kamera Akcja” z Łodzi, grupą " Młodzi Patrioci” oraz Fundacją „Młodzi Propagują Sztukę”, osobami prywatnymi, które „wchodziły jak w dym” w nasze propozycje.
 
Dziękujemy za Wasze uczestnictwo i zapraszamy do śledzenia oferty WDK na naszych stronach: www, fb i IG
WDK

Galeria

powrót