A A A zmień czcionkę
zmień kontrast

Wieruszowski Dom Kultury

Odwiedź nas
ul. Rynek 8/9, Wieruszów 98-400
Zadzwoń do nas
tel. 62 784 10 80

Aktualności

Nocka dla uczniów!

Nocka dla uczniów!W dniu 13.05, odbyła się nocowanie dla uczniów! 

 
Ta noc była do innych niepodobna!
Integracyjną noc dla uczniów planowaliśmy wspólnie z nauczycielami Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie od dawna!
Udało się! Uczniowie stawili się z walizkami, materacami, piżamami i dobrym nastawieniem na wspólną nockę poza domem. Nie co dzień śpi się na karimacie czy materacu, w otoczeniu koleżanek i kolegów z klasy.
Do tego dołączyliśmy celebrację Nocy Muzeów, która właśnie startuje w ten weekend.
Wydarzenie udało się zorganizować dzięki uprzejmości i zaangażowaniu przychylnym osobom temu pomysłowi. Przystanków do zwiedzania okazało się całkiem sporo.
Każdemu przystankowi towarzyszyły opowieści!
1. Dziękujemy panu Zdzisławowi Jasińskiemu za historię i możliwość zwiedzania wieży ciśnień na Podzamczu, za historię PKP!
2. Dziękujemy pastorowi Krzysztofowi Cieślarowi za szerokie otwarcie wrót Kościoła Ewangelickiego i ciekawe opowieści o historii miejsca i kościoła.
3. Kłaniamy się OSP Podzamcze za przybliżenie uczniom pracy strażaka.
4. Ksiądz Galewski z Parafii Nawiedzenia NMP zaprosił uczniów na nocne podziwianie witraży. Pan Marcin Sobczak wykonał dla uczniów mini koncert organowy, który w nocy wybrzmiał cudownie.
5. Ważnym punktem każdego nocowania jest wędrówka po świeże bułki do lokalnej piekarni Pani Ochoty!
6. Uczniowie zatrzymali się pod pomnikiem poległych o niepodległość. Pani Dorota Mazurowska opowiedziała uczniom o historii pomnika, następnie uczniowie wykonali "Rotę".
7. W Centrum Aktywności Społecznej odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Ninę Okoń.
8. Uczniowie grali na bębnach z panem Markiem Patykiem i Fundacją Młodzi Propagują Sztukę.
9. Odbyły się ważne nocne warsztaty „Hejt w szkole, czy nas to dotyczy?”, warsztaty prowadzone przez panią Małgorzatę Kaźmierczak.
10. Następnie ilustracją do warsztatów było wspólne oglądanie filmu „Cudowny chłopak”. To wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.
Cytat z filmu „Dziwna sprawa, że czasem okropnie się czymś przejmujemy, a okazuje się, że to nic wielkiego” - taki przekaz chcieliśmy przekazać uczniom.
Podsumowując!
Wieruszów nie jest nudny. Wystarczy wyjść z domu i poza schematy! Mamy nadzieję, że uczniowie naładowali swoje „bagaże" w pozytywne emocje, zintegrowali się i poznali Wieruszów jako miasto ciekawe do odkrywania.
 
Działania sfinansowano z programu na rzecz zdrowia psychicznego i niwelowania skutków pandemii Covid 19 w Gmina Wieruszów
 
WDK

Galeria

powrót