A A A zmień czcionkę
zmień kontrast

Wieruszowski Dom Kultury

Odwiedź nas
ul. Rynek 8/9, Wieruszów
Zadzwoń do nas
tel. 62 784 10 80

Aktualności

Kamera Akcja. Warsztaty dziennikarsko-filmowe

Kamera Akcja. Warsztaty dziennikarsko-filmowe
 

Kamera Akcja. Warsztaty dziennikarsko-filmowe

13 sierpnia 2020

12:00 - 17:30

Kino Słońce w Wieruszowie

Zapisy: kameraakcja.com.pl lub w WDK


 

Kamera Akcja. Warsztaty dziennikarsko-filmowe to warsztaty z tworzenia jakościowych materiałów na temat kina nie tylko w mediach, ale także w internecie (blogi, vlogi, podcasty). Wydarzenia składa się z trzech części: projekcji filmów krótkometrażowych ze Szkoły Filmowej, kreatywnych warsztatów dziennikarsko-filmowych z Małgorzatą Stasiak i spotkania z Kają Klimek, krytyczką popkulturową, która opowie o swoim sposobie na tworzenie form krytyczno-filmowych. Na zakończenie odbędzie się prezentacja projektów uczestników.


 

Harmonogram:

12:00     Projekcja filmów: “Fajnie, że jesteś” reż. Jan Komasa, “Echo” reż. Magnus von Horn

12:40     Małgorzata Stasiak o języku filmowym, vlogach, podcastach i innych

I część warsztatów

14:30     Spotkanie z krytyczką pop kulturową Kają Klimek o współczesnej krytyce filmowej

15:30     II część warsztatów

16:45     Prezentacja materiałów


 

Warsztaty są ukierunkowane na wymierny rezultat, jakim jest przygotowanie przekazów krytycznych przez uczestników i publikacja ich w mediach projektu. Uczestnicy w grupach stworzą jeden odcinek vloga lub podcastu na temat zaprezentowanego im filmu. Na zadanie będą mieli godzinę i będą realizowali swoje wypowiedzi pod czujnym okiem prowadzącego warsztaty, który będzie im wspierał merytorycznie i technicznie. Spotkanie z profesją krytyki filmowej to idealna propozycja dla tych, którzy marzą o dziennikarstwie filmowym.


 

Łączny czas warsztatów to około 5 godz 30 minut (włączając przerwy)

Prowadzenie:


 

Małgorzata Stasiak
Doktor nauk o sztuce. Wykłada w Szkole Filmowej w Łodzi i Warszawskiej Szkole Filmowej. Pisze, opowiada i uczy o kinie: prowadzi warsztaty dla młodzieży, spotkania z artystami, współtworzy edukacyjne audycje i cykle filmowe. Współpracowała z magazynami „Kino” i „FilmPRO”. Kino traktuje jako wspaniałą syntezę wszystkich sztuk. W procesie edukacyjnym używa więc różnorodnych metod, by wraz z odbiorcami wciąż na nowo odkrywać, jak piękną przygodą i świetną zabawą może być sztuka.


 

Kaja Klimek

Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach i serialach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i Gdańskim, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program Seriaale w TVN Fabuła oraz Warsztat Filmowy 

powrót