A A A zmień czcionkę
zmień kontrast

Wieruszowski Dom Kultury

Odwiedź nas
ul. Rynek 8/9, Wieruszów
Zadzwoń do nas
tel. 62 784 10 80

Aktualności

Dziecięca Akademia Sztuk Pięknych -filmy

Dziecięca Akademia Sztuk Pięknych -filmyWieruszowski Dom Kultury realizuje projekt współfinansowany przez Łódzki Dom Kultury pt "Dziecięca Akademia Sztuk Pięknych" . Gościliśmy już u małych grafików w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie. W ramach projektu dzieci wykonywały prace graficzne metodą frotaż. Wszystkie grafiki będzie można podziwiać na "Pierwszym Dziecięcym Wernisażu Prac Różnych"  w WDK, który odbędzie się 12.10 . W projekcie weźmie udział CAŁE przedszkole, gdzie stworzymy księgi frotażu!
Następne zajęcia projektowe to malarstwo. Warsztaty zostały zrealizowane w Szkole Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka. W zajęciach uczestniczyły również uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wszyscy byli zafascynowani malowaniem "olejami " . Na wernisazu pojawi się 20 prac malowanych olejami i zainspirowanych recyklingiem.
Wieruszów zasila rozwój rynku sztuki w Polsce
24.10.2018

Dalej działamy projektowo ! Cały czas w rożnych miejscach realizujemy "Dziecięcą Akademie Sztuk Pięknych". Dziś głównym tematem była ceramika. Praca z gliną okazała się wyjątkowo relaksująca i ekscytująca i w ramach relaksu powstały zwierzęta, które są najbliższe człowiekowi  krokodyle i dinozaury. Na następnych zajęciach młodzi artyści będą szkliwić swoje wyroby. Wszystkie pracę będzie można będzie podziwiać na wystawie od 12.10. 
Zajęcia były realizowane na Warsztatach Terapii Zajęciowej " Klub Otwartych Serc" w Wieruszowie.

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII ---KLIK 

"Dziecięca Akademia Sztuk Pięknych" to przeniesienie idei instytucji artystycznych w skalibrowanej formie na grunt małego miasteczka. Dziecięca Akademia realizowana będzie w 5 obszarach: rzeźba, tkactwo, malarstwo, grafika, ceramika. Projekt współtworzyć będą : Szkoła Podstawowa nr 1 , Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Wieruszowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej . Przedszkolaki stworzą wielką, wieruszowską księgę frotażu, uczniowie zmierzą się z tkactwem, malarstwem i rzeźba. Dzieci uczestniczące na WTZ stworzą ceramiczne wyroby. Finałem warsztatów będzie „ I Dziecięcy Wernisaż Sztuki Różnej” Warsztaty odbędą się w placówkach instytucji partnerskich.

powrót